Svaki kiks značio bi definitivan gubitak nade za osvajanjem titule za igrače Manchester Citya. Znali su to i večeras igrači Manuela Pellegrinija, pa su odlučili ništa ne prepustiti slučaju u meču 35. kola Premiershipa protiv WBA na svom Etihadu.

Pablo Zabaleta atraktivno pogađa glavom za 1:0 već u 3. minuti utakmice, a njegov sunarodnjak Sergio Aguero na semafor postavlja rezultat od 2:0 sedam minuta kasnije.

Lažnu nadu da bi smo mogli gledati zanimljiv meč nagovještava svojim golom Dorrans u 16. minuti meča za smanjenje vodstva domaćina na 2:1.

To je bilo sve od gostiju, a konačnih 3:1 postavlja svojim golom još jedan Argentinac, ovaj put stoper Demichelis, koji pogađa nakon kornera u 36. minuti utakmice.

Edin Džeko odigrao je praktično cijeli susret, a zamijenio ga je Kolarov u 89. minuti meča.

Naš Dijamant i njegovi saigrači do kraja sezone moraju pobijediti u svim susretima, te čekati eventualni kiks Liverpoola kako bi se domogli titule prvaka Premiershipa. Teško, no ne i nemoguće…