U posljednjem susretu 31. kola njemačke Bundeslige, ekipa Stuttgarta pobijedila je na svom terenu Schalke rezultatom 3:1.

Stuttgart je poveo golom Harnika u 23. minuti, da bi Cacau udvostručio prednost u 54. minuti. Pet minuta kasnije Harnik pogađa za 3:0. Jedini gol za Schalke postigao je Szalai u 70. minuti.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac počeo je susret od prve minute u Schalkeu, a iz igre je izašao u 90. minuti. Kolašinac je dobio žuti karton u 34. minuti i bio je jedan od najboljih pojedinaca u Schalkeu.

Vedad Ibišević odgledao je cijeli susret sa klupe za rezervne igrače u Stuttgartu.

Schalke se nakon ovog poraza nalazi na trećem mjestu sa 56 bodova, dok je Stuttgart na 15. poziciji sa 36 bodova.