U jednom od tri današnja susreta 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je na stadionu “Asim Ferhatović – Hase” po izuzetno teškim uslovima za igru dočekalo Radnik i razočaralo domaće navijače, odigravši meč bez pogodaka 0:0.

Radnik je čak bio bliže pobjedi, imao četiri-pet odličnih prilika, ali je domaće spasio raspoloženi Pavlović.

Sarajevo je prvo zaprijetilo i to u 10. minuti preko Adukora, koji je promašio prazan gol sa nekoliko metara.

U 39. minuti stopostotna šansa za Radnik, ali Pavlović skida šut Bešireviću.

Velkolski je na otvaranju drugog poluvremena promašio nemoguće, da bi potom u 67. minuti Stanojević čudesnom intervencijom spriječio pokušaj Franića i vodstvo gostiju.

Najbolju priliku za Sarajevo u 75. minuti propušta Hebibović, koji iz odlične pozicije pogađa prečku.

U 89. minuti domaći tim ostaje s igračem manje, jer je zbog nepropisnog starta isključen Adukor.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

Poslije današnjeg remija Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu s 36 bodova, dok je Radnik šesti s 28.