U pretposljednjem susretu 31. kola njemačke Bundeslige, Bayer Leverkusen savladao je na gostovanju ekipu Nurnberga rezultatom 4:1.

Osim što je jedan od rijetkih stopera za kojeg ne znate da li je lijevak ili dešnjak te kojeg krase odličan pregled igre, kretanje, skočnost, ali i požrtvovanost, Emir Spahić se danas upisao u strijelce i sa dva debitantska gola u Bundesligi.

Bayer je poveo fantastičnim golom našeg reprezentativca Emira Spahića u 16. minuti. Domaći su izjendačili desetak minuta kasnije preko Plattenhardt.

Novo vodstvo Bayeru donio je Boenisch u 49. minuti, da bi danas odlični Emir Spahić drugim golom danas u 81. minuti povećao rezultat na 3:1. Konačan rezultat od 4:1 u korist Bayera postavio je Hilbert tri minute prije kraja.

Kapiten naše repreznetacije Emir Spahić odigrao je svih 90 minuta za Bayer, a ovo su mu bili prvi golovi ove sezone u Bundesligi.

Bayer je trenutno na četvrtoj poziciji sa 53 boda, dok je Nurnberg pretposljednji sa 26 osvojenih bodova.