U susretu trećeg kola grupe E kvalifikacija za SP, košarkaška selekcija BiH je u punoj Skenderiji pobijedila Belgiju rezultatom 72:70.

Izabranici Duška Vujoševića su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 34:28, ali u nastavku Belgijanci su zaigrali puno bolje.

Belgija je u trećoj četvrtini imala prednost i od devet poena razlike, međutim naši momci su u dramatičnoj završnici stigli do velike pobjede.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Gordić sa 17 poena, dok su Musa i Stipanović dodali po 16.

Zmajevima je ovo bila druga pobjeda u kvalifikacijama uz jedan poraz, dok su Belgijanci doživjeli treći poraz.

BiH u narednom kolu gostuje u Rusiji, koja u ovim trenucima igra meč protiv Francuske u gostima.

Podsjetimo, plasman u narednu fazu kvalifikacija izborit će tri prvoplasirane selekcije iz grupe.