Derbi 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je danas na Pecari, gdje je Široki Brijeg slavio protiv Sarajeva nakon preokreta s 2:1.

Gosti su imali veliku priliku u 28. minuti, kada je Hebibović šutirao, a loptu s gol linije izbacio Ćorić.

Menalo je u 40. zaprijetio na drugoj strani, ali je odbranio Pavlović.

Domaći tim je mnogo ozbiljnije krenuo u nastavku, no prvi do vodstva dolaze gosti i to zaslugom Halilovića, koji pogađa u 64. minuti.

Ipak, izjednačenje dolazi već u 67., a strijelac za Široki bio je bh. reprezentativac Luka Menalo (21).

Nastavili su domaći s napadima, a gosti u 80. minuti ne koriste još jednu veliku šansu preko Rahmanovićam koji promašuje prazan gol.

Kazna za to uslijedila je minut kasnije, kada Ćorić donosi preokret i pobjedu Širokom.

Poslije današnje pobjede, Široki je trećeplasirani i ima 38 bodova, dok je Sarajevo četvrto s 35.