Galatasaray je večeras sa 2:5 u Bursi savladao domaći Bursaspor u revanš meču polufinala Kupa Turske.

Kako je prvi susret u Istanbulu završen rezultatom 2:2, Galatasaray se plasirao u finale Kupa, gdje će ih čekati bolji iz duela Antalyaspora i Eskisehirspora. Podsjetimo, u prvom meču Antalya je u gostima slavila sa 0:1.

Vratimo se u Bursu. Domaćini su poveli sa 2:0 preko dva gola Brazilca Fernandaoa, no Sneijeder u sudijskoj nadonkadi smanjuje na 2:1. U drugom poluvremenu praktično sa loptom gledamo samo momčad Galatasaraya na terenu, koja do 71. minute preokreće na 2:5.

Brine činjenica da je Izet Hajrović ovaj susret posmatrao sa tribina, no ako uzmemo u obzir raniju praksu "majstora rotacije igrača" Roberta Mancinija, onda nas Hajrovićev večerašnji status i ne iznenađuje puno.

To što nije konkurisao za večerašnji sastav Galatasaraya nije spriječilo našeg Zmaja da u svlačionici svog kluba proslavi plasman Galate u finale turskog Kupa, koji je Izetu i saigračima izuzetno važan, obzirom da bi im to mogao biti jedini trofej ove sezone.