Nošeni podrškom prepunog Mejdana, rukometaši Bosne i Hercegovine po drugi put u svega tri dana nadigrali su selekciju Švicarske i plasirali se u baraž za SP.

Bio je to duel posljednjeg kola šeste kvalifikacione grupe koji je direktno odlučivao o putniku u baraž, a koji su izabranici Bilala Šumana dobili s 21:15.

Iako nam je odgovarao i remi, od prve minute zaigrali smo hrabro i sjajnom igrom na odmor otišli s rezultatom 11:6.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli na sve ili ništa, uspjeli na trenutak prići na minus dva, ali je naš tim na krilima fenomenalnog Burića došao do zaslužene pobjede.

Burić je sakupio nevjerovatnih 20 odbrana.

Najefikasniji su bili Marko Panić s šest i Alen Ovčina s pet golova.

BiH je tako završila kao prva u grupi s šest osvojenih bodova, ispred selekcija Švicarske i Estonije, koje su osvojile četiri, odnosno dva boda.