Košarkaši Portland Trail Blazersi gostovali su sinoć Atlanta Hawksima i pretrpjeli poraz rezultatom 89:104.

Igrali su dobro sve do drugog dijela treće Äetvrtine, kada su imali vodstvo, a onda je uslijedio veliki pad.

Na poluvrijeme su otišli s rezultatom 46:52, dok su u posljednjih 12 minuta ušli s tri poena zaostatka (72:69).

Tu je prednost domaćina rasla i do 19 poena, ali su gosti do kraja uspjeli ublažiti težak poraz.

Schroder je bio najefikasniji igraÄ Atlante s 22 ubaÄena poena, Belinelli je dodao 14, a Cavanaugh i Ilyasova po 13.

U nedostatku Lillarda, kod Portlanda se istakao Napier s 21 poenom, McCollum je postigao 18, dok je bh. centar Jusuf Nurkić (23) za 24:22 minuta igre zabilježio osam uz 11 skokova, Äetiri asistencije, tri blokade i jednu ukradenu loptu.

Od svih aktera sinoćnjeg susreta imao je najviše uhvaćenih lopti.

Njegov tim se poslije 35 odigranih meÄeva nalazi na sedmom mjestu Zapada s omjerom 18-17.