Nogometaši Zrinjskog su u okviru 18. kola Premijer lige BiH gostovali Čeliku i po snježnjoj mećavi slavili pobjedu rezultatom 1:3.

Stvari pak nisu dobro krenule po goste iz Mostara, jer je Čelik već u 7. minuti golom Mahmutovića poveo s 1:0.

Mahmutović je nedugo potom zbog povrede morao napustiti igru, a izjednačenje je uslijedilo u 23. minuti, kada je mrežu svog bivšeg kluba pogodio Pezer.

Gosti su na poluvrijeme otišli s prednošću, a autor preokreta bio je Handžić u 40. minuti.

Pitanje pobjednika riješio je Bilbija golom u 54. minuti meča.

Zrinjski se ovom pobjedom, trećom u nizu, privremeno probio na čelo tabele s plus dva, ali i utakmicom više u odnosu na Željezničar.

Čelik je s druge strane pretrpio šesti uzastopni poraz i ostao je na 11. poziciji s 10 bodova.