U današnjem 30. kolu njemačke Bundeslige bodove se uzeli domaćini, a blizu senzacije je bila momčad Stuttgarta za koju nastupa naš reprezentativac Vedad Ibišević.

U borbi za opstanak Mujdžin Freiburg je na domaćem terenu ugostio Bičakčićev Braunschweig. Domaći su nadigrali protivnika i zasluženo osvojili puni plijen rezultatom 2:0.

Mensur Mujdža je zbog povrede propustio ovaj meč, dok je Ermin Bičakčić odigrao svih 90 minuta, te u 16. minuti zaradio žuti karton.

Ibiševićev Stuttgart je imao teško gostovanje kod B. Moechengladbach. Gosti su se hrabro suprotstavili i ofanzivnom igrom bili na pragu pobjede. Poveli su sa 0:1 u 12. minuti susreta golom Didavija.

Ipak, u 89. minuti domaći preko Aranga poravnavaju rezultat na 1:1, te se do finiša susreta rezultat nije mijenjao.

Vedad Ibišević je ovaj meč započeo sa klupe za rezerve, a na teren je ušao u 71. minuti utakmice umjesto Wernera.