Željezničar je u derbiju 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavio kao gost nad Širokim Brijegom s 1:2 i to nakon preokreta.

Domaći su poveli u 3. minuti golom Menala, da bi gostima poravnanje u 15. donio Kajkut.

Nogometaši Širokog su bili bliže pobjedi u nastavku, pogodili su prečku i stativu, ali su pretrpjeli šok u završnici meča.

Igrala se prva minuta nadoknade vremena kada je veliku pobjedu Željezničaru donio rezervista Žerić.

Njom je tim s Grbavice preuzeo lidersku poziciju i sada ima bod više od drugoplasiranog Zrinjskog, a tri od Širokog na trećem mjestu.

Današnja pobjeda bila je druga za Željezničar na Pecari u svega četiri dana. Proteklog četvrtka Adžemovi izabranici slavili su u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH s 0:1.

Ove dvije momčadi već za tri dana očekuje novi okršaj, ovaj put na Grbavici.

Nešto ranije danas Radnik i Mladost DK su podijelili bodove, odigravši bez pogodaka 0:0.

Posljednji susret kola sutra od 13 sati na Tušnju igraju Sloboda i Čelik.