Roma je slavila nad SPAL-om s 3:1 u susretu 15. kola talijanske Serije A, a jedan od strijelaca bio je i bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (31).

Džeko je zabio za vodstvo svog tima u 19. minuti, nakon što mu je dubinsku loptu poslao El Shaarawy.

Bio mu je to osmi gol ove sezone, prvi na posljednjih osam prvenstvenih mečeva.

Deset minuta ranije naš napadač iznudio je crveni karton Felipea i tako znatno olakšao posao svom timu u nastavku susreta.

Odigrao je cijeli meč, a u nastavku susreta je promašio još dvije velike šanse.

Prednost Rome udvostručio je Strootman u 32. minuti, a pitanje pobjednika u 53. riješio je Pellegrini.

Gosti su u 55. uspjeli ublažiti poraz preko Viviana, koji prethodno nije uspio realizovati najstrožiju kaznu.

Roma je unatoč ovoj pobjedi ostala na četvrtom mjestu s učinkom od 34 boda, što je isto koliko ima trećeplasirani Juventus.