Iako su imali rezultatski zaostatak, fudbaleri Arsenala su uspjeli savladali Norwich sa 2:1 u osmini finala Liga Kupa i plasairati se u četvrtfinale.

Murphy je u 36. minuti šokirao domaće navijače i doveo Norwich u vodstvo od 0:1.

Bh. reprezentativac Mario Vrančić imao je veliku šansu u 75. minuti da u dvostruči prednost za svoju ekipu, ali nije se najbolje snašao pred golom Arsenala.

Norwich je imao prednost i prolaz u četvrtfinale sve do 85. minute, a onda je osamnaestogodišnji Nkietah pogodio za 1:1.

S obzirom da u narednih nekoliko minuta golova nije bilo, igrali su se produžeci u kojima je Arsenal preko Nkietaha postigao još jedan pogodak i stigao do trijumfa od 2:1.

Sead Kolašinac nije bio u konkurenciji za večerašnji duel u momčadi Arsenala, dok je Mario Vrančić zamijenjen u 90. minuti u ekipi Norwicha.