Utakmice sedmog kola grupe “H”

U preostale dvije utakmice sedmog kola naše kvalifikacione skupine Grčka je odigrala bez golova s Estonijom (0:0), dok je Belgija zabila čak devet pogodaka Gibraltaru (9:0).

Grčka je bila znatno bolja od Estonije, ali bez svog prvog strijelca Mitroglua nije uspjela stići do pogotka.

Belgija je već nakon poluvremena imala vodstvo od 6:0 protiv Gibraltara, a pogađali su Mertens (16’), Meunier (18’), Lukaku (21’, 38’), Witsel (27’) i Hazard (45’).

Witsel je u 45. minuti zaradio crveni karton, a Belgija u nastavku preko Meuniera (61’, 67’) i Lukakua (84’ p) postiže tri pogotka.

I Gibraltar je susret završio s igračem manje, jer je zbog skrivljenog penala u 82. minuti isključen Barnett.

Belgija se ovom pobjedom učvrstila na prvom mjestu s 19 bodova, Grčka je druga s 13, a slijede je BiH s 11 i Kipar s 10.

Estonija je peta s pet, dok posljednje mjesto drži Gibraltar bez bodova.