Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u meču sedmog kola grupe H kvalifikacija za SP izgubila u Nikoziji od Kipra s 2:3. Nakon prvog poluvremena vodili smo sa 0:2, ali uspjeli primiti tri gola u drugom dijelu igre.

Izabranici Mehmeda Baždarevića poveli su golom Šunjića u 33. minuti, da bi Višća udvostručio prednost u 44. minuti.

Ipak, u nastavku naša selekcija je odigrala katastrofalno i primila čak tri gola.

Prvo je Christofi u 65. minuti smanjio na 2:1, a dvije minute kasnije Laban pogađa za 2:2. Gol za potpuni preokret i trijumf Kipra od 3:2 postigao je Sotiriou u 76. minuti.

BiH je igrala u sastavu Begović – Bičakčić, Vranješ, Šunjić, Kolašinac – Višća, Cimirot, Pjanić, Lulić – Ibišević i Džeko. Priliku u nastavku su dobili Milićević, Jajalo i Hodžić.

BiH je nakon sedam odigranih kola treća sa 11 bodova i zaostaje dva boda za drugoplasiranom Grčkom.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.