U derbi meču šestog kola Lige za prvaka Premijer lige BiH, Sloboda i Željezničar su remizirali u Tuzli odigravši 2:2.

Sloboda je do vodstva došla golom Zeca u 13. minuti, ali Crnov nakon sjajne asistencije Miroslava Stevanovića donosi izjednačenje gostima u 37. minuti.

Ipak, u posljednjim sekundama prvog poluvremena Zec ponovo pogađa i donosi prednost Slobodi od 2:1.

Domaći su u nastavku pogodili stativu te propustili veliku šansu preko Smajića, a kazna je stigla u 84. minuti, kada Niković postiže gol za konačnih 2:2.

Željezničar je trenutno prvoplasirani sa 56 bodova te ima bod prednosti ispred Zrinjskog i tri u odnosu na Sarajevo.

S druge strane, Sloboda je četvrta sa 40 bodova.

Spomenimo i da su odigrana dva susreta u Ligi za opstanak, gdje je Olimpic savladao Široki Brijeg sa 2:0, dok su Metalleghe i Vitez remizirali (0:0).

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.