I ove nedjelje izuzetno ofanzivna formacija

Iza bh. reprezentativca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Mjesto na golu pripalo je Ibrahimu Šehiću (Qarabag), koji je sačuvao mrežu svog tima u duelu s Zirom (0:0).

Stoperske pozicije pripadaju Erminu Bičakčiću (Hoffenheim) i Marinu Aničiću (Astana), koji su odigrali kompletne mečeve u pobjedama svojih momčadi.

Na bekovima ordiniraju Avdija Vršajević (Osmanlispor) i Sead Kolašinac (Schalke), igrač odluke u duelu protiv Mainza (0:1).

U veznom redu uz Miralema Pjanića (Juventus) našli su se Edin Višća (Istanbul Basaksehir) i Deni Milošević (Konyaspor).

Višća je u remiju protiv Kardemir Karabuka (3:3) upisao gol i asistenciju, a Milošević u senzacionalnoj pobjedi nad Fenerbahceom dvije asistencije.

Napad predvode Armin Hodžić (Dinamo Zagreb), Riad Bajić (Konyaspor) i Edin Džeko (Roma), koji su proteklog vikenda zajedno postigli pet pogodaka.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca.

Golman:

Ibrahim Šehić (Zira – Qarabag 0:0, Azerbejdžan) – branio svih 90 minuta

Odbrana:

Avdija Vršajević (Kasimpasa – Osmanlispor 3:2, Turska) – 90 minuta igre + asistencija

Ermin Bičakčić (Hoffenheim – Bayer Leverkusen 1:0, Njemačka) – 90 minuta igre

Marin Aničić (Astana – Akzhayik 3:1, Kazahstan) – 90 minuta igre

Sead Kolašinac (Mainz – Schalke 0:1, Njemačka) – 90 minuta igre + GOL

Vezni red:

Edin Višća (Istanbul Basaksehir – Kardemir Karabuk 3:3, Turska) – 90 minuta igre + GOL i asistencija

Miralem Pjanić (Sampdoria – Juventus 0:1, Italija) – 90 minuta igre

Deni Milošević (Fenerbahce – Konyaspor 2:3, Turska) – igrao do 86. minute + dvije asistencije

Napad:

Armin Hodžić (Istra – Dinamo Zagreb 0:3, Hrvatska) – 90 minuta igre + DVA GOLA + asistencija + žuti karton

Riad Bajić (Fenerbahce – Konyaspor 2:3, Turska) – igrao do 91. minute + DVA GOLA

Edin Džeko (Roma – Sassuolo 3:1, Italija) – igrao od 60. minute + GOL