Rutinska pobjeda Rome

Nogometaši Rome slavili su protiv Sassuola s 3:1 u posljednjem susretu 29. kola talijanske Serije A.

Gosti su iznenađujuće poveli preko Defrela u 9. minuti, da bi potom uslijedio preokret domaćina preko Paredesa (16’) i Salaha (45+3’).

Pobjedu Rome potvrdio je bh. kapiten Edin Džeko (31) pogotkom u 68. minuti, tačno osam minuta nakon što je ušao u igru.

Džeko je za to vrijeme mogao postići još neki pogodak, ali je u dva – tri navrata loše reagovao pred golom Consiglija.

Večerašnji gol bio mu je 21. u Seriji A, ukupno 31. ove sezone.

Roma se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto i ima dva boda više od Napolija.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.